L.k.o.k.
Lāčplēša kaŗa ordeņa
kavalieŗi


LKO
 
  Pilna Māras istabiņa
Sīku, mazu šūpulīšu:
Kad to vienu kustināja,
Visi līdzi līgojās.

  Iesākumlapa [Home]  
  L.k.o. statūti
 
Meklēt L.k.o.k. pēc:
  Numura (LV) (600k!)
  Uzvārda (LV)
  Kaujas vienības (LV)
  Ārzemju kaŗaspēku
piederības
 
Citiem apbalvojumiem
   
  KAD dzimis (gads)
  KAD miris (gads)
  KUR miris (valsts)
   

PAR šo dB / vēres  Atpkaļ uz servera
mājaslapu

[megabytedata1.co.uk]

 
 
L.k.o.k. biogrāfija

LKOK nr 3/843: Edvīns Aleksandrs Mednis

LKOK nr.3/843

Mednis, Edvīns Aleksandrs


Kapitāns 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulkā.


* 1897. g. 4. augustā Raunā.

+ 1967. g. 2. jūnijā Manhattan, N.Y, ASV.

[]

Apbalvots par 1916. g. 23. decembra cīņām Skangalu rajonā.

Paaugstināts par pulkvedi-leitnantu.LKO  TZO 
SVAN  STAN  VLAD 
LTGD 

MEDNIS EDVĪNS ALEKSANDRS Fridriha dēls
Bij. 4. Vidzemes latv. strēln. pulka kapitāns.

Ordenis piešķirts 1921. gadā

Dzimis 1897. g. 4. aug. Raunā skolotāja ģimenē. Beidzis reālskolu Cēsīs.

1. pasaules kara sākumā iestājies Alekseja karaskolā Maskavā, no turienes pārgājis uz Kazaņas karaskolu. Beidzis to 1914. g. 1. dec., ieradies aktīvajā dienestā 32. Kremenčugas kājn. pulkā. Piedalījies daudzās kaujās vācu un austriešu frontē, divreiz ievainots. Apbalv. ar Annas un Staņislava ordeņiem. 1915. g. jūl. pārnācis uz 4. Vidzemes latv. strēln. bataljonu, vēlāko pulku, piedalījies kaujās pie Ložmetējkalna un citur. Sasniedzis štabskapitāna pak., no 1916. g. okt. 1. bataljona komandieris. Par nopelniem Ziemassvētku kaujās apbalv. ar Vladimira ordeņa IV šķ., kā arī ar Serbijas Karadžordževiča Baltā Ērgļa ordeņa IV šķ.

1916. g. 23. dec. Skangaļu raj. kaujas laikā M., ar savu bataljonu ejot palīgā 1. Daugavgrīvas latv. strēln. pulkam un atrodoties priekšējā līnijā zem ienaidnieka viesuļuguns, izsita vācu 16. landšturma pulku no vairākiem nocietinājumiem, saņēma apmēram 50 gūstekņu, ieguva 3 ložmetējus u.c. trofejas. Tas nodrošināja 1. latv. strēln. brigādes kreiso spārnu tālāka uzbrukuma attīstīšanai. Tās pašas dienas vakarā durkļu cīņā M. tika smagi ievainots galvā.

1920. g. 9. sept. iestājies Armijas virspavēlnieka štāba Operatīvās daļas informācijas nodaļā. 1922. g.-1932. g. janv. laikraksta "Latvijas Kareivis" atbildīgais redaktors. Pēc tam nodaļas priekšnieks Armijas štāba Apmācības daļā. 1930. g. paaugst. par pulkvedi-leitnantu. Darbojies arī literatūrā, sarakstījis vairākus skatuves darbus. 1932.-1935. g. Armijas štāba žurnāla "Militārais Apskats" atbildīgais redaktors. 1933. g. beidzis LU Tautsaimn. fakultāti. Piešķirta jaunsaimn. Vibrokas muižā. Apbalv. ar TZO V šķ., Lietuvas Ģedimina ordeņa III šķ., Igaunijas Aizsargu Ērgļa krustu.

Padomju okupācijas laikā no represijām izvairījies, kara beigās izbraucis uz Vāciju, no kurienes emigrējis uz ASV. Darbojies kā literāts, sarakstījis vairākas grāmatas par latv. strēlniekiem. Korporācijas "Lettonia" biedrs.


 

   2024 megabyte_data infolaboratorium vulpecula seloniensis : UK Server1 :