L.k.o.k.
Lāčplēša kaŗa ordeņa
kavalieŗi


LKO
 
  Pilna Māras istabiņa
Sīku, mazu šūpulīšu:
Kad to vienu kustināja,
Visi līdzi līgojās.

  Iesākumlapa [Home]  
  L.k.o. statūti
 
Meklēt L.k.o.k. pēc:
  Numura (LV) (600k!)
  Uzvārda (LV)
  Kaujas vienības (LV)
  Ārzemju kaŗaspēku
piederības
 
Citiem apbalvojumiem
   
  KAD dzimis (gads)
  KAD miris (gads)
  KUR miris (valsts)
   

PAR šo dB / vēres  Atpkaļ uz servera
mājaslapu

[megabytedata1.co.uk]

 
 
L.k.o.k. biogrāfija

LKOK nr 3/59: Artūrs Dannebergs

LKOK nr.2/59

Dannebergs, Artūrs


Pulkvedis-leitnants


* 1891. g. 17. februārī Ķoņu pagastā.

+ Nošauts 1941. g. 16. oktobrī Maskavā.

[]LKO  TZO 
JURA  SVAN  STAN  VLAD 
FRLH  VYT  VAB2 

DANNEBERGS ARTŪRS Jēkaba dēls
Vidzemes artilērijas pulka komandieris, kapteinis.

Ordenis piešķirts 1927. gadā

Dzimis 1891. g. 28. febr. Ķoņu pag. Lejasķuķos. 1913. g. beidzis Penzas mērnieku un taksatoru skolu.

Krievu armijā iesaukts 1913. g. dec,. ieskaitīts 3. Somijas artilērijas divizionā. Piedalījies kaujās Austrumprūsijā, no 1915. g. janv. līdz 1. pasaules kara beigām dienējis Dienvidrietumu frontē. Apbalv. ar Jura krusta IV šķ. un medaļu; paaugst. par praporščiku, apbalv. ar Staņislava II, III šķ., Annas II, III šķ., Vladimira IV šķ. ordeņiem. 1917. g. paaugst. par poručiku, komandējis 6. Somijas artilērijas brigādes bateriju.

Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1919.g. 18. febr. Tallinā, organizējis tur mobilizāciju un ieradies Ziemeļvidzemē. 11. martā iecelts par 1. Valmieras baterijas komandieri, cīnījies jau pirmajās kaujās pret lieliniekiem pie Melnupes un Apes, Saru muižas raj., kur ievainots. Bermontiādes laikā iecelts par Rīgas grupas artilērijas priekšnieku. Paaugst. par pulkvedi-leitnantu, skaitot no 1919. g. 20. nov.

LKO III šķ. D. saņēma par to, ka 1919. g. 10. okt. personiski vadīja lielgabala uzstādīšanu Daugavmalā, no tā tiešā tēmējumā apšaudīja tiltu galus Pārdaugavā un apklusināja tur esošos pretinieka ložmetējus un mīnmetējus. Turpināja cīņu, līdz ienaidnieka artilērija mūsu lielgabalu sašāva.

LKO II šķ. piešķirta par to, ka ar lielu uzņēmību saformēja 1. artilērijas pulku, visā bermontiešu uzbrukuma laikā varonīgi piedalījās Rīgas aizstāvēšanā, personiski vadīja artilērijas uguni un ievērojami sekmēja Torņakalna ieņemšanu, pēc tam arī Zemgales un Kurzemes atbrīvošanu.

Pulka komandieris arī pēc brīvības cīņām. 1923. g. beidzis vecāko virsnieku kursus, 1925. g. 22. jūn. paaugst. par pulkvedi. Tā paša gada beigās iecelts par artilērijas virsnieku kursu priekšnieku. 1929. g. beidzis kara akadēmiskos kursus. Vēlāk artilērijas inspektors. Latvijas neatkarības pēdējos gados paaugst. par ģenerāli. Apbalv. ar TZO III šķ., Igaunijas Brīvības krusta II šķ. 3. pak., Lietuvas "Vytis" ordeņa I šķ. Piešķirta jaunsaimn. Ropažu pag. Zaķu muižā. Armijā palicis arī 1940.-1941. g., ģenerālmajors

1941. g. jūn. nosūtīts uz "kursiem" Maskavā, kur arestēts. 1941. g. 18. jūl. PSRS Augstākās Tiesas kara kolēģija piesprieda D. nāvessodu. 1941. g. dec. Maskavā nošauts.

Papildinformācija:

ET: Artūrs Dannebergs (Kolonel) apbalvots ar Vabadusrist II-3 šķ. (20.02.1925).

LK 1939(41): Attēls un biografija (un ka apbalvots arī ar franču Legion d'Honneur III šķ.).


 

   2024 megabyte_data infolaboratorium vulpecula seloniensis : UK Server1 :