L.k.o.k.
Lāčplēša kaŗa ordeņa
kavalieŗi


LKO
 
  Pilna Māras istabiņa
Sīku, mazu šūpulīšu:
Kad to vienu kustināja,
Visi līdzi līgojās.

  Iesākumlapa [Home]  
  L.k.o. statūti
 
Meklēt L.k.o.k. pēc:
  Numura (LV) (600k!)
  Uzvārda (LV)
  Kaujas vienības (LV)
  Ārzemju kaŗaspēku
piederības
 
Citiem apbalvojumiem
   
  KAD dzimis (gads)
  KAD miris (gads)
  KUR miris (valsts)
   

PAR šo dB / vēres  Atpkaļ uz servera
mājaslapu

[megabytedata1.co.uk]

 
 
L.k.o.k. biogrāfija

LKOK nr 3/258: Alfreds Lasmanis

LKOK nr.3/258

Lasmanis, Alfreds


Kapteinis Latgales artilērijas pulkā.


* 1889. g. 19. augustā Rīgā.

+ 1967. g. 23. oktobrī Milwaukee, WI, ASV. Urna

[Urna apbedīta Wisconsin Memorial Park kapsētā.]

Apbalvots par cīņām 1920. g. no 19. janvāra līdz 6. februārim Žugovas-Meļņicas rajonā Latgalē.

2. pasaules kara laikā Latviešu leģionā.LKO 
SVAN  STAN 

LASMANIS ALFRĒDS Mārtiņa dēls
Latgales artilērijas pulka kapteinis.

Ordenis piešķirts 1920. gadā

Dzimis 1889. g. 19. aug. Rīgā. Beidzis pilsētas reālskolu. Kantorists.

Krievu armijā iestājies kā brīvprātīgais 1909. g., iedalīts 115. Vjazmas kājn. pulkā Rīgā, vēlāk 4. mortīru artilērijas divizionā. 1910. g. atvaļināts kā rezerves praporščiks. 1914. g. jūl. iesaukts atkārtoti, 27. mortīru artilērijas diviziona sastāvā nosūtīts uz Austrumprūsiju, kur piedalījies kaujās. Pēc atkāpšanās no Prūsijas iedalīts 6. Sibīrijas mortīru artilērijas divizionā, tā rindās cīnījies pie Kalvarijas, Kauņas, Viļņas, kā arī Minskas frontē. No 1916. g. apr. līdz Vidzemes okupācijai atradies Rīgas frontē. Paaugst. līdz štabskapitānam, apbalv. ar Staņislava III šķ., Annas III, IV šķ. ordeņiem.

Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1919. g. 14. jūl. Rīgā aviācijas grupā, saimn. pārzinis, parka komandiera palīgs. Okt. pārvietots uz artilērijas daļām. Piedalījies kaujās pret bermontiešiem un Latgales atbrīvošanā dažādos komandējošos amatos.

1920. g. no 19. janv. līdz 6. febr. Latgalē Žogovas un Meļņicas raj. L. kā smagās un vieglās baterijas vadītājs visniknāko kauju laikā atradās priekšējos novērošanas punktos un zem tiešas ienaidnieka uguns koriģēja mūsu artilērijas darbību, deva iespēju mūsu kājniekiem bez lielākiem zaudējumiem ieņemt pretinieka pozīcijas un nostiprināties Grēku kalnā. Tur arī sašāva un padzina lielinieku bruņuvilcienu "Steņka Razin".

Atvaļināts 1922. g. 4. janv. Dzīvojis Rīgā, pilsētas Nodokļu valdes kasieris. Neatkarības pēdējos gados Rīgas pilsētas virsvaldes kasieris. Piešķirtas Rembates ūdensdzirnavas.

2. pasaules kara laikā dienējis latv. leģionā, aprūpes virsnieks jauniesauktajiem latv. kara izpalīgiem. Kara beigās izbraucis uz Vāciju, pēc tam emigrējis uz ASV. Ilggadējs LKOK biedrības revīzijas komisijas loceklis. Miris Milvoki pilsētā ASV 1967. g. 23. okt.


 

   2023 megabyte_data infolaboratorium vulpecula seloniensis : UK Server1 :